Tietoa, taitoa ja kokemusta

Movendos-tiimi on poikkeuksellinen yhdistelmä vahvaa valmennus- ja teknologiaosaamista, vankkaa terveys- ja hyvinvointialan tuntemusta, tutkimus- ja tiedetaustaa sekä kaupallista kokemusta ja kansainvälisyyttä. Yhdistämällä nämä tekijät rohkeaan visiointikykyyn, start-up henkeen ja haluun tehdä maailmasta parempi paikka muodostamme kiinnostavan ja varteenotettavan tekijän terveys- ja hyvinvointikentälle.

Tiimi

Pauliina Avola
Movendos Health & Wellness Coach

Heidi Hallila-Riihiranta
Movendos Health & Wellness Coach

Joni Pakarinen
Movendos Health & Wellness Coach

Päivi Roiha
Movendos Health & Wellness Coach

Tiina Sevander
Movendos Health & Wellness Coach

Sari Sonninen
Movendos Health & Wellness Coach

Hanna Untala
Movendos Health & Wellness Coach

Tiina Väinölä
Movendos Health & Wellness Coach

Paula Mäkeläinen
Asiakkuudet

paula.makelainen@movendos.com
+358 50 405 9940

Toni Peltovako
Asiakkuudet

toni.peltovako@movendos.com
+358 50 345 1049

Petteri Paakkunainen
Kehitys

petteri.paakkunainen@movendos.com
+358 50 465 4299

Arto Leppisaari
Toimitusjohtaja 

arto.leppisaari@movendos.com
+358 50 5117305 

Hannu Nieminen
Tutkimus & tiede

hannu.nieminen@movendos.com
+358 50 483 5824

Carlos Peréz-Blanco
Ohjelmistokehitys

carlos.perez@movendos.com
+358 40 143 7703

Andres Ledesma
Ohjelmistokehitys

andres.ledesma@movendos.com
+358 50 301 4237

Hannu Mikkola
Teknologia & ohjelmistokehitys

hannu.mikkola@movendos.com
+358 50 483 5237

Yigal Schwartzman
Strategic Business Development

yigal.schwartzman@movendos.com

Advisors

Anna-Mari Lahtinen

Yleislääketieteen erikoislääkäri ja pitkän linjan terveyden ja hyvinvoinnin ammattilainen, joka on työurallaan vastannut kahden suuren kansainvälisen teknologiayrityksen työterveys-, työturvallisuus- ja työhyvinvointipalveluista globaalilla tasolla. Lisäksi hän on työskennellyt terveyskasvatus-, kuntoutus- ja työterveyslääkärinä. Hänelle on tärkeää kehittää ennaltaehkäisevää palvelua yksilön hyvinvoinnin tukemiseksi asiakkaan arkeen ja elämäntilanteeseen sopivalla tavalla.

Harri Helajärvi

Lääketieteen tohtori, kliinikko, tutkija ja innokas terveyden ja hyvinvoinnin puolestapuhuja. Harri yhdistää tutkimustietoa, kliinistä työtä, vahvaa kokemustaan ja erityisosaamistaan parantaakseen hyvinvointia ja terveyttä. Hän saa energiaa ihmisistä ja kulttuurista eri muodoissa.

Close Menu
×
×

Cart

Lataa uusin tulosraporttimme

Tässä julkaisussa tuomme esiin yli tuhannen parin viime vuoden aikana toteuttamamme yksilövalmennusohjelman tuloksia ja kokemuksia.
Close Panel